Patriotyczne śpiewanie na Zamku w Dębnie

Wspólnym śpiewem i czytaniem poezji uczczono na Zamku w Dębnie święto Konstytucji 3 Maja.
Pomimo złej pogody, która sprawiła, że kolejne „Patriotyczne śpiewanie” na Zamku w Dębnie odbyło się w zamkowych salach, publiczność licznie stawiła się w zamkowych komnatach.
W tym roku obok historycznych polskich pieśni była też okazja, by wspólnie posłuchać  poezji między innymi K. Wojtyły czy C. K. Norwida.
Jak podkreślają organizatorzy – Muzeum Zamek w Dębnie, Gmina Dębno i Fundacja Timszel  - inicjatywa rozpoczęta przed dwoma laty rozwija się i wpisuje w oficjalny kalendarz imprez w regionie związanych z rocznicą uchwalenia konstytucji 3 Maja.