Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach zaprasza na zajęcia edukacyjne

Zapraszamy na zajęcia edukacyjne organizowane przez Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławcach.

Proponujemy zajęcia w ramach następujących tematów:

1. Świąteczne zajęcia zdobnictwa Witosowej zagrodzie -  Muzeum Wincentego Witosa zaprasza najmłodszych na zajęcia zdobnictwa artystycznego decoupage (technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki  papierowej. Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki techniki decoupage, która otworzy przed nimi drogę do ciekawej i fascynującej przygody jaką jest zabawa własnoręcznego zdobienia przedmiotów.
W propozycji: zdobienie serduszka,zdobienie deseczki (zakładki do książek), zdobienie podkładek do napojów.
W okresie listopad-marzec: zdobienie motywów świątecznych, wykonywanie gwiazek ze słomy.

Cena lekcji wynosi 4 zł od uczestnika (cena biletu ulgowego)  + 30 zł przewodnik po Muzeum od całej grupy, oraz 50 zł opłaty za lekcję od grupy Czas trwania ok. 2 h. Grupy do 20 osób. Wymagana rezerwacja.

2. Muzeum oczami dziecka – zwiedzanie gospodarstwa Wincentego Witosa połączone z plenerem malarskim w ogrodzie oraz grille w uroczym ogrodzie.(muzeum zapewnia niezbędne przybory malarskie) Najpierw dzieci oglądają  sale wystawowe muzeum poznając historię życia trzykrotnego premiera Polski, następnie w ogrodzie wykorzystując środki plastyczne ( farby, węgiel, kredki ) przenoszą i utrwalają na papierze zapamiętany „obraz” muzeum. Na zakończenie dzieci będą biesiadowały przy grillu.

Cena lekcji wynosi 4 zł (cena biletu ulgowego)  od uczestnika oraz 50 zł opłaty za lekcję od grupy. Czas trwania od 2 do 2,5 godziny. Grupy do 20 osób. Wymagana rezerwacja.
Muzeum nie zapewnia węgla na grill.

3. Od października 2016 w ramach standardowej oferty edukacyjne Muzeum znajdą si.ę zajęcia zatytułowane "Opowieść o chlebie".
W ramach zajęć dzieci przenoszą się na wieś do tradycyjnego domu krytego strzechą, gdzie poznają dawne warunki życia na wsi. Podczas zajęć dzieci zapoznają się z tradycją wypieku chleba, różnymi gatunkami mąki, etapami produkcji chleba oraz naczyniami jakich używano dawniej  do przygotowania ciasta na chleb z zachowaniem odpowiedniej kolejności.
Kolejne zadanie będzie polegało na samodzielnym wkładaniu i wykładaniu bochnów chleba z pieca chlebowego. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik  samodzielnie wykona „stróża udanych wypieków” –anioła ze słomy  a wykonaną kukiełkę zabierze do domu.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych przedział wiekowy: od 6 lat do 14 lat
Kalendarz zajęć: od kwietnia do października w dni powszednie
Czas trwania: 2 godziny
Miejsce: Muzeum W. Witosa w Wierzchosławicach