Ratusz dostępny dla głuchoniemych

Wnętrza Ratusza – Oddziału Muzeum Okręgowego w Tarnowie są dostępne dla osób niesłyszanych dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju PITAGORAS z Rzeszowa.

Stowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS z Rzeszowa zrealizowało projekt pn. „Udostępnianie zasobów muzealnych osobom niesłyszącym” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2015”. Projekt polegał na nakręceniu czterech filmów we wnętrzach czterech wybranych Muzeów. W ten sposób pomysłodawcy tego przedsięwzięcia chcieli przybliżyć osobom niesłyszącym kulturę, historię i eksponaty prezentowane we wnętrzach muzealnych.

Muzea zostały wybrane przez osoby niesłyszące w plebiscycie zorganizowanym na stronie internetowej www.glusitv.pl. W głosowaniu tym Muzeum Okręgowe w Tarnowie zajęło pierwsze miejsce. We wrześniu we wnętrzach tarnowskiego Ratusza, nakręcony został film przeznaczony dla niesłyszących, dzięki czemu osoby te będą mogły zapoznać się ze zbiorami tarnowskiego muzeum bez wychodzenia z domu. Również zwiedzając Ratusz osoby głuche mogą dowiedzieć się więcej o zbiorach skanując kody QR do filmów.

Filmiki z naszego Muzeum są prezentowane na stronie przeznaczonej dla osób niesłyszących -