Rozpoczęcie sezonu turystycznego w Zamku w Dębnie - Wiosenne Spotkania przy Kawie

Od kwietnia oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie - Muzeum Zamek w Dębnie w pełni rozpoczęło kolejny sezon turystyczny.

9 kwietnia 2017 r. podczas pierwszej w tym roku imprezy – Wiosennych Spotkaniach przy Kawie - organizatorzy przygotowali dla wszystkich przybyłych gości wspaniały koncert, którego główną bohaterką była młoda sopranistka ANNA WILK. Jest ona absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Instituto Superiore di Musicali „Achilles Peri” w Reggio Emilia we Włoszech. Jest też laureatką wielu konkursów, m. in. XIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari. Koncertuje w Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Szczecińskiej. W sezonie 2008/2009 związana była z Teatro Dell Opera di Roma w Rzymie. Na wiosenny koncert w  zamku w Dębnie Anna Wilk przygotowała fragmenty z jedenastu najpiękniejszych arii operowych, operetkowy i musicalowych wybitnych kompozytorów, m. in. G. Pucciniego, G. Verdiego, F. Lehara,  Imre Kalmana i  G. Gershwina.
Przy fortepianie w roli akompaniatora zasiadł młody i niezwykle utalentowany  pianista – Wojciech Sałapa, który po ukończeniu Państwowej Szkoły Muzycznej w Jeleniej Górze kontynuował dalszą naukę w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, oraz w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Obecnie pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej w Tarnowie i w Domosławicach.

Świetnie dobrany i zaprezentowany repertuar koncertu wzbudził ogromne ożywienie wśród licznie zgromadzonej publiki, która „po brzegi” wypełniła zamkową Salę Koncertową. Bisy i owacje na stojąco zakończyły ten porywający koncert, który był w pierwszej części programu przygotowanego na to wiosenne popołudnie.

Areną następnego wydarzenia była sala wystaw czasowych, tzw. Sala Pod Słupem, w której zorganizowno wystawę biżuterii i akcesoriów modowych (wachlarze, kapelusze, rękawiczki, szale, flakoniki perfum…)  z kolekcji p. Teresy Pyka. Bardzo bogatą kolekcję p. Teresy wzbogacono dodatkowo podobnymi przykładami ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Wiosennym Spotkaniom niezmiennie od lat towarzyszy filiżanka aromatycznej kawy. Tak było i tym razem. Unoszący się zapach świeżej, aromatycznej kawy długo towarzyszył oglądającym zbiory kolekcjonerskie i rozmawiającym o wyjątkowym koncercie.

Wiosenne Spotkania przy Kawie zorganizowało Muzeum Zamek w Dębnie – oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie , Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi, dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzesku.