Międzynarodowa Noc Muzeów 2017 – Siedziba Rynek3, Ratusz, Muzeum Etnograficzne, Galeria Panorama, Izba Pamięci AK, Zamek w Dębnie – 20 maja (sobota)

Jak co roku od dwunastu lat w ramach Międzynarodowej Nocy Muzeów była możiwość zwiedzania naszego muzeum w czasie, kiedy zazwyczaj jest ono niedostępne dla zwiedzających czyli w godzinach nocnych.
Akcja organizowana z wielkim powodzeniem zarówno w wielu miastach Europy jak i naszego kraju przyciąga do muzeów tłumy. Atrakcje dodatkowe przygotowywane na ta okazję wzbogacają codzienną ofertę zwiedzania wystaw.

W tym roku program Nocy Muzeów obejmowało sześć oddziałów, pięć tarnowskich oraz Zamek w Debnie.

Oferta w ramach wydarzenia realizowana była w ramach następującego programu:

Siedziba MOT, Rynek 3 – godz. 19.00-24.00
wystawa stała „Tarnów. Wielcy Tarnowianie”, opowieści o broni białej (możliwość bezpośredniego spotkania z replikami uzbrojenia i wyposażenia wojskowego dawnych lat) – wstęp bezpłatny,
wystawa czasowa „Malarstwo” Beata Olszewska – wstęp bezpłatny.

Ratusz, Rynek 1 – godz. 19.00 – 24.00
wystawa stała „W kontuszu i przy szabli – Galeria Sztuki Dawnej ze zbiorów książąt Sanguszków” – wstęp bezpłatny.

Ważna informacja!
Szanowni Państwo, z powodu problemów technicznych wizyta na wieży tarnowskiego Ratusza, podczas najbliższej Nocy Muzeów będzie niemożliwa. Przepraszamy. Poinformujemy niezwłocznie o ponownej możliwości oglądania panoramy Tarnowa.

Muzeum Etnograficzne , ul. Krakowska 10 – godz. 19.00 – 23.00
wystawa „Okaeri w domu Pana Toranagi” – wstęp 2 zł,
wystawa stała „Cyganie – historia, kultura ” – wstęp bezpłatny,
promocja i degustacja potraw regionalnych (Lokalna Grupa Działania Zielony Pierścień Tarnowa), prezentacja i sprzedaż wyrobów artystycznych (Fundacja Pracownia Kreatywna).

Zamek w Dębnie – godz. 18.00 – 23.00
„Spacerkiem przez epoki i style” – miniatury teatralne połączone ze zwiedzaniem zamku (organizowane we współpracy z: Dębińskim Centrum Kultury, Grupą Teatralną GT, Szkołą Muzyczną Yamaha, Fundacją Timszel, Grupą Kabaretową „Sprawa Drugorzędna”, Scholą Affectus Populi z Łysej Góry – członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej KRAKUS) – wstęp bezpłatny

Galeria „Panorama” – Dworzec PKP w Tarnowie, godz. 19.00 -23.00
wystawa czasowa „Graj Cyganie! Muzyka cygańska od Liszta po Hungaricum” – wstęp bezpłatny,
„Pociąg do planszówek” – wieczór z grami planszowymi organizowany przez Fundację „Aspiranci”.

Izba Pamięci AK – ul. Mościckiego 29, godz. 19.00 – 23.00
wystawa stała dotycząca organizacji armii polskiej w okresie międzywojennym oraz działalności AK – wstęp bezpłatny, żywa lekcja historii z rekonstruktorami ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej im. 16 pułku piechoty.

Międzynarodowa Noc Muzeów - baner Międzynarodowa Noc Muzeów - logotypy